• Tüm Kategoriler
  • Süper Entegratör Kontör Paketleri

   Görsel 1
   PlatinPuan : 921.500
   Fiyat:
   970,00 TL + KDV
   KDV Dahil:
   1.164,00 TL

   Kontör paketinizin ödemesi havale yaptıktan sonra ödeme dekontunuzu ve vergi levhanızı destek@ipekbilgisayar.net adresine göndermeniz gerekmektedir. Mail göndermediğiniz takdirde işlemler başlatılmayacaktır. Mailiniz ve ödemenizin bize ulaşmasının ardından gerekli işlemlerden sonra mailinize kullanıcı bilgileri gelecektir. Kullanıcı bilgileriniz size ulaşmasından sonra bizimle irtibata geçerek Aktivasyon işlemlerini yaptırmanız gerekmedir. 

   NOTLAR: 

   1. Aktivasyon işlemi için Şirketlerin Mali Mühürü, Şahısların E-İmza olması gerekmektedir. Aksi halde aktivasyon işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

   2. Aktivasyon işlemi için Mali Mühürünüz veya E-İmzanızın bilgisayarınıza kurulu ve şifrelerinin alınmış olması gerekmektedir. Aksi halde E-imza / Mali Mühür Kurulum için ektra ücret talep edilecektir.    

   3. Aktivasyon öncesinde E-Fatura ve E-Arşiv başvurlarının Gelir İdaresi Başkanlığından yapılması gerekmektedir.    


   e-Fatura

   e-Fatura kâğıt faturalarınızın elektronik ortamda oluşturulması ve gönderilmesini sağlar ve kağıt fatura ile birebir aynı hukuki niteliklere sahiptir.

   e-fatura

   e-Fatura Nedir?

   Türkiye’de 397 sıra no.lu Vergi Usulleri Kanunu (VUK) tebliği ile hayata geçirilen ve 5 Mart 2010 tarihinden itibaren uygulamada olan e-fatura, veri format ve standardı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenen, VUK gereği bir faturada yer alması gereken bilgilerin içerisinde yer aldığı, satıcı ve alıcı arasındaki iletiminin GİB üzerinden gerçekleştirildiği elektronik bir belgedir.

   GİB tarafından açık kaynak bir standart olan XML tabanlı, ticari hayatın tüm süreçlerini içerecek şekilde etiketlemelere sahip olan uluslararası bir standart olan UBL-TR benimsenmiştir.

   e-Fatura kâğıt faturalarınızın elektronik ortamda oluşturulması ve gönderilmesini sağlar ve kağıt fatura ile birebir aynı hukuki niteliklere sahiptir.

    

   e-Arşiv Fatura

   e-Arşiv Fatura ile e-Fatura mükellefi olmayan kurumlara ya da nihai tüketici olarak adlandırılan tekil müşterilere, faturanın e-posta ile PDF formatında gönderilmesi sağlanabilir.

   vento-e-arşiv

   e-Arşiv Fatura Nedir?

   e-Fatura kapsamı dışında kalan vergi mükelleflerine ve nihai tüketiciye kesilen faturaların elektronik ortama taşınmasına, faturanın ikinci nüshasının elektronik ortamda saklanmasına ve ibraz edilmesine imkân tanıyan uygulamaya e-Arşiv Fatura denir.

   e-Fatura uygulaması zorunlu olan mükelleflere e-Arşiv Fatura uygulamasına geçiş de zorunludur.

   e-Arşiv Fatura ile e-Fatura mükellefi olmayan kurumlara ya da nihai tüketici olarak adlandırılan tekil müşterilere, faturanın e-posta ile PDF formatında gönderilmesi sağlanabilir. Gönderilen e-Arşiv Faturanın ikinci nüshasının UBL formatında, imzalı ve güvenli yollarla 10 yıl boyunca saklanması sağlanmaktadır.

   e-Arşiv Fatura ile e-Fatura Arasındaki Farklar Nelerdir?

   • e-Arşiv Fatura uygulamasından yararlanmak isteyen mükelleflerin öncelikle e-Faturaya geçiş yapması gerekir. e-Fatura, e-Fatura kullanıcısı olan mükelleflere, e-Arşiv ise e-Fatura kullanıcısı olmayan mükelleflere ve nihai tüketici olan müşterilere gönderilir. Yani e-Fatura sadece B2B işletmelerde kullanılırken, e-Arşiv Fatura hem B2B hem de B2C’de kullanılabilir. e-Arşiv Faturanın mükellef kitlesi daha geniştir.

   • e-Faturada oluşturulan fatura, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) üzerinden alıcılara ulaştırılırken; e-Arşiv Faturası GİB üzerinden alıcıya ulaştırılmaz. Düzenlenmiş olan e-Arşiv Faturalarının başlık bilgilerini içeren e-Arşiv raporları, günlük olarak GİB’e iletilir.

   • e-Faturanın kağıda basılı hali hukuki olarak geçerli değilken, e-Arşiv Faturası hem elektronik, hem de kağıda basılı olarak alıcıya gönderilebilir. Alıcı kağıda basılı fatura isterse, faturanın çıktısı alınıp, alıcıya verilebilir.

   • e-Fatura zorunluluğu 1 Ocak 2014’te yürürlüğe girmişken e-Arşiv Fatura zorunluluğu 1 Ocak 2016’da başlamıştır.

    

   e-İrsaliye

   e-İrsaliye, sadece sevk irsaliyesi amaçlı düzenlenmesi gereken mal taşıma belgelerinin elektronik ortamda oluşturularak iletilmesini sağlayan sistemdir.

   e irsaliye

   e-İrsaliye Nedir?

   e-Dönüşüm uygulamalarının bir parçası olarak hayata geçen e-İrsaliye, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yayınlanan yönetmelik kapsamında, sadece sevk irsaliyesi amaçlı düzenlenmesi gereken mal taşıma belgelerinin elektronik ortamda oluşturularak iletilmesini sağlayan sistemdir.

   Kağıt irsaliyeye ek olarak aracın plaka bilgisi ve sürücü kimlik bilgilerinin de yer aldığı e-İrsaliye uygulamasında alıcılar, ürünü teslim aldıklarında GİB sistemi üzerinden dönüş yaparak kabul, kısmi kabul, iade işlemlerini satıcıya iletilebilirler.

   Diğer Özellikler
   Stok KoduSE
   MarkaSüper Entegratör
   Stok DurumuVar

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.